BUDŻET OBYWATELSKI – MZA3 – KODUJĘ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ – projekt na pracownię robotyki w ZSP nr 1 w Osieku
Rodzice uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Osieku złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego o sfinansowanie pracowni robotyki. Projekt zakłada wyposażenie pracowni robotyki w nowoczesne narzędzia TIK oraz prowadzenie zajęć z tego zakresu, dla wszystkich chętnych. Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest robotyka, poszerzy ofertę edukacyjną placówki. Zajęcia te będą zachętą do logicznego i analitycznego myślenia, rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauki programowania oraz treningu intelektualnego. Uczestnicy rozwiną swą kreatywność i konstruktorskie myślenie. Wzbogacą się o konkretne umiejętności, które zapewnią im lepszy start w życiu – stąd „Koduję swoją przyszłość”. Poza walorami edukacyjnymi, zajęcia będą świetną zabawą i okazją do integracji rówieśniczej.
Wniosek uzyskał pozytywną ocenę, ale aby go zrealizować konieczne jest poparcie udzielone w głosowaniu. Możemy uzyskać 88 451 złotych na zakup m.in. robotów edukacyjnych np. ozobotów, lego WeDo, Lego Mindstorms, monitora edukacyjnego, laptopów, drukarkę 3D. itp.
Głosowanie trwa od dnia 9 do 30 września 2019 roku.
Informacja o zasadach głosowania:
- Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego wystarczy mieć ukończony 16 rok życia i mieszkać w Małopolsce. Nie trzeba posiadać meldunku w Województwie Małopolskim.
- Głosować można:
a) elektronicznie na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl,
b) za pomocą kart do głosowania (do pobrania poniżej), które w wersji papierowej dostępne będą w budynkach: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku, Urzędu Gminy w Osieku, korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem Budżet Obywatelski na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków lub Agendy Zamiejscowej w: Oświęcimiu (ul. Śniadeckiego 21, 32-600 Oświęcim)
W przypadku głosowania korespondencyjnego decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z Agend Zamiejscowych. Karty do głosowania złożone lub nadesłane po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia.
- W głosowaniu korespondencyjnym można w jednej przesyłce pocztowej przesłać więcej niż jedną wypełnioną kartę do głosowania pod warunkiem, że każda z przesłanych kart została podpisana własnoręcznie przez osobę głosującą (osobę, której dane osobowe zostały umieszczone na karcie) oraz została zabezpieczona przed przetwarzaniem danych osobowych przez osoby do tego nieupoważnione.
- Mieszkaniec może oddać jeden głos wybierając jedno zadanie z zadań z subregionu, w którym mieszka.
- Karty do głosowania zawierające dane osobowe bez podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na ich przetwarzanie oraz oświadczenia potwierdzającego fakt bycia osobą uprawnioną do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego będą niszczone.
Aby głos był ważny należy:
- Zagłosować w dniach od 9 do 30 września 2019 roku. Głosy oddane przed i po terminie głosowania uznane będą za nieważne.
- Mieć ukończone 16 lat i mieszkać na terenie Województwa Małopolskiego.
- Wypełnić starannie wszystkie wymagane pola karty do głosowania.
- Własnoręczne podpisać OBYDWA zawarte na karcie do głosowania oświadczenia.
Oddać głos na jedno zadanie z subregionu, w którym się mieszka. Osiek należy do subregionu małopolski zachodniej, na który składają się powiaty: oświęcimski, chrzanowski, wadowicki i olkuski.
- Oddać tylko jeden głos, za pomocą jednego z trzech sposobów głosowania.
- W przypadku wypełnienia przez jedną osobę więcej niż jednej karty do głosowania lub skorzystania z więcej niż jednego sposobu głosowania, wszystkie oddane przez nią głosy uznaje się za nieważne.
- W przypadku, kiedy mieszkaniec oddał głos na zadanie z subregionu, w którym nie mieszka głos uznaje się za nieważny.
Bardzo prosimy o oddanie głosu na nasz projekt – pamiętaj nr MZA3
Projekt będzie służył młodym mieszkańcom Osieka – uczniom w przedziale wiekowym od 7-15 lat. Zdobywając opisane umiejętności informacyjno- komunikacyjne które są niezbędnym wymogiem współczesnego świata, ułatwimy im odnalezienie się na rynku pracy – zakodujemy przyszłość. Jest to inwestycja w przyszłość młodych mieszkańców.