Menu Zamknij

Gravel Karp Adventure i Piknik Rodzinny, Akademia Bezpiecznej Jazdy na 2-kółkach

20 kwietnia 2024 w Osieku odbędzie się maraton rowerowy Gravel Karp Adventure, którego Partnerem Głównym jest Małopolska. Trasa prowadzi po malowniczych terenach Doliny Karpia i pozwala dotrzeć w dzikie zakątki tej pięknej okolicy. Przebiega ona z dala od głównych ruchliwych dróg, prowadzi polnymi i szutrowymi drogami prowadzącymi między licznymi stawami i oczkami wodnymi, których tutaj jest mnóstwo. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: dłuższy ok. 160km – Karp i krótszy ok. 80km Karpik. Limit wjazdu na metę upływa o godz. 19:00. Każdy uczestnik na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal.

Bazą wyścigu jest doskonały Resort Molo w Osieku, tam też od godz. 8:30-11:00 uczestnicy startują na trasę, każdy otrzymuje plik gpx, po którym nawiguje swój przejazd, a rywalizacja śledzona jest na żywo dzięki osobistym nadajnikom GPS. Na Rynku w Zatorze – stolicy Doliny Karpia na uczestników czeka bogaty bufet, na którym nie zabraknie regionalnych przysmaków przygotowany przez Miasto Zator i Stowarzyszenie Dolina Karpia. Na mecie zawodnicy będą mogli skorzystać ze strefy odpoczynku zlokalizowanej w ogromnym namiocie, prysznicy, karcherów i zjeść pyszny Makaron Czaniecki.

Uczestnicy otrzymają dostęp do zdjęć z trasy maratonu, które będą doskonałą pamiątką. Dla najszybszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody, które będą wręczone podczas dekoracji o godz. 16:30

Na Gravel Karp Adventure warto wybrać się rodzinami, aby spędzić sobotę aktywnie, dla dzieci organizator Tatra Cycling Events przygotował wiele atrakcji związanych z Akademią Bezpiecznej Jazdy na 2-kółkach, które będą dostępne w godz. 11:00-15:00.

Na dzieci będą czekały warsztaty edukacyjne, które pomogą poszerzyć wiedzę z bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu, konkursy dla dzieci oraz zawody na rowerach o Puchar Wójta Gminy Osiek na terenie Resortu Molo dla dzieci w wieku od 6 lat do 15 lat z podziałem na 4 kategorie wiekowe i płeć. Dla najlepszych trofea sportowe, a dla wszystkich uczestników możliwość wygrania nagród w konkursie dla uczestników wyścigów dziecięcych.

Na miejscu będzie można poszerzyć też swoją wiedzę z tematyki bezpiecznej jazdy 4-kółkami dzięki obecności w naszym miasteczku członków Fundacji American Crazy Team i zobaczyć z bliska legendarne samochody Ford Mustang.

Udział w Pikniku Rodzinnym i zawodach dla dzieci jest Bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy

/tekst: Tatra Cycling Events/

Scroll Up Skip to content