Menu Zamknij

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Osiek

W dniu 15 października br. na wodach Zalewu Beskidzkiego w Osieku, odbyły się „VI Zawody Wędkarskie Samorządowców o Puchar Wójta Gminy Osiek”, których główna ideą była integracja środowisk samorządowych i promocja gminy Osiek.

W zawodach wzięło udział  5 trzyosobowych drużyn, reprezentujących gminy Chełmek, Kęty, Oświęcim i Osiek oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

W klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja naszej gminy w składzie: Leszek Górkiewicz, Stanisław Matlak i Marek Piechociński  z wynikiem 18,94 kg złowionych ryb. Kolejne miejsca w klasyfikacji zespołowej zajęły drużyny : starostwa powiatowego w Oświęcimiu  z wynikiem 18,02 kg oraz gminy Kęty z wynikiem 16,88 kg. Dalsze miejsca w kolejności zajęły drużyny z gminy Oświęcim (10,92 kg) i gminy Chełmek (8,6 kg).

W klasyfikacji  indywidualnej czołowe miejsca zajęli :

1 m. – Bartłomiej Kajfasz (Starostwo Powiatowe) z wagą 8,88 kg złowionych ryb,

2 m. – Leszek Górkiewicz (Gmina Osiek) z wagą 8,44 kg ryb,

3 m. – Marek Haczek (Gmina Kęty) z wagą 5,28 kg ryb.

Po podsumowaniu i odczytaniu przez sędziów wyników zawodów, puchary  i drobne akcesoria wędkarskie wręczył  zawodnikom Wójt Gminy Osiek, Marek Jasiński. Podsumowując zawody, pogratulował wszystkim uczestnikom osiągniętych rezultatów. Serdeczne podziękowania skierował na ręce sponsorów zawodów, gospodarzy „Molo Resort” Państwa Beaty i Adama Klęczarów za udostępnienie obiektów i Zalewu Beskidzkiego oraz Pana Leszka Górkiewicza właściciela firmy „Stal-Det” z Osieka, za zapewnienie profesjonalnego składu sędziowskiego (członkowie koła PZW Oświęcim Miasto), umożliwiającego sprawne przeprowadzenie zawodów. Życząc dalszych wędkarskich sukcesów, zaprosił na kolejne spotkania z tego cyklu.

Marek Piechociński

Scroll Up Skip to content