Menu Zamknij

Odkrywamy Skarby Doliny Karpia – gmina Tomice

Trzecią gminą jaką odwiedzimy w ramach akcji promocyjnej #OdkrywamySkarbyDolinyKarpia będzie gmina Tomice. Na jej terenie poszukiwać będziemy usług wyróżnionych znakiem marki lokalnej Dolina Karpia.

Gmina Tomice daje bardzo dużo możliwości aktywnego poznawania okolicznej przyrody, zabytków i historii. Można eksplorować okolicę z perspektywy kajaka, w siodle albo bryczką, a także rowerem po licznych szlakach rowerowych. Symbolem gminy jest wiklinowa plecionka oznaczająca zagłębie wikliniarskie regionu, bogatą i międzypokoleniową tradycję rękodzielniczą. Będąc w okolicy warto odwiedzić Woźniki nazywane Wiklinową Wioską i poznać historię wikliniarstwa, proces obróbki wikliny, sprzęty wykorzystywane dawniej i dzisiaj oraz podczas warsztatów stworzyć wiklinowe cudeńka.

Witrażowych kompozycji będących symbolem marki lokalnej Dolina Karpia w gminie Tomice można szukać w 2 miejscach:

– płynąc kajakiem z firmą kajaki-na-skawie.pl
–  oraz w kompleksie hotelowym Radocza Park Active & Spa.

Niezapomniane i pełne adrenaliny spływy kajakowe na Skawie to usługa oznaczona znakiem marki lokalnej Dolina Karpia ze względu na ciekawe połączenie sportowej rozrywki z wyciszeniem oraz odkrywaniem bogatego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego. Szlaki kajakowe znajdują się w ptasim królestwie obszaru NATURA 2000 „Dolina Dolnej Skawy”.

Lokalna firma kajaki-na-skawie.pl organizuje spływy na rzece Skawie. Dwie najbezpieczniejsze trasy to:

– Woźniki – Grodzisko (6 km, ok. 1,5 h)

– Grodzisko – Zator (5 km, ok. 1,15 h)

Ciekawi świata odkrywcy mogą skorzystać z questu kajakowego przygotowanego dla doświadczonych kajakarzy. To gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, uwieńczona zdobyciem skarbu – pamiątkowej pieczęci.

Na osoby ceniące zróżnicowane aktywności firma organizuje również wycieczki rowerowe przez malownicze szlaki Doliny Karpia.

Kolejna usługa wyróżniona znakiem marki lokalnej w gminie Tomice to usługa noclegowa z zapleczem rekreacyjnym w hotelu Radocza Park Hotel Active & Spa. Pełen komfort pośród pięknej przyrody i malowniczych widoków na góry to coś, czego warto doświadczyć, będąc w tych stronach. Dodatkowe usługi z pewnością docenią ci, którzy dbają o swoje ciało i umysł, bowiem do dyspozycji gości są: siłownia, basen, sauna, spa, fryzjer oraz specjalna strefa rozrywki. Swoją ostoję znajdą tu zarówno pary, rodziny z dziećmi, jak i przedsiębiorcy szukający przytulnego, a zarazem bardzo nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca do organizacji spotkań biznesowych.

W ramach hotelu działa też Restauracja „Czeremcha” serwująca unikalną w skali Polski kuchnię regionalną bazującą na świeżych i naturalnych produktach od lokalnych rolników i dostawców. W menu regionalnym Doliny Karpia można znaleźć przede wszystkim potrawy z karpia i innych ryb słodkowodnych.

Więcej informacji znajduje się na stronach: www.kajaki-na-skawie.plwww.radoczapark.pl, www.dolinakarpia.eu.

Za tydzień zapraszamy do kolejnej gminy, tym razem skarbów marki lokalnej będziemy szukać w Polance Wielkiej!

Zdjęcia: Marcin Gałek

Scroll Up Skip to content