Menu Zamknij

Przebudowa sali widowiskowej wraz z budową i przebudową instalacji wewnętrznych w istniejącym budynku użyteczności publicznej

W dniu 27 czerwca 2017r. Gmina Osiek podpisała umowę o przyznanie pomocy Nr 00054-6935-UM0610221/17 na realizację operacji pn: „Przebudowa sali widowiskowej wraz z budową i przebudową instalacji wewnętrznych w istniejącym budynku użyteczności publicznej” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wartość dofinansowania wynosi 232.313,00 zł. W dniu 3 lipca 2017 roku po przeprowadzonym przetargu nieograniczonym gmina podpisała umowę na kwotę 719.660,80 zł z Przedsiębiorstwem Budowlano-Usługowym „ELBUD” Bogusław Luranc na realizację zadania.

Przedmiotowa operacja obejmuje przebudowę ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej – sali widowiskowej wraz z budową i przebudową instalacji wewnętrznych w istniejącym budynku użyteczności publicznej.  Zakres prac obejmował  przebudowę sali widowiskowej  oraz przebudowę antresoli. Na parterze  przebudowano scenę, która  została znacznie poszerzona, zaprojektowana w łuk i wyposażona w dwa wejścia od strony widowni. Zostało na niej zamontowane nowoczesne oświetlenie i wymieniony został parkiet. Na widowni zostały  zlikwidowane podwyższenia i rzędy zamontowanych na stałe krzeseł. W ich miejsce wstawiono krzesła wolno stojące z możliwością łączenia w rzędy, które stać będą na podłożu bez podwyższenia. Likwidacji uległy  boksy (magazyn) przez co przestrzeń została otwarta, a widownia dzięki temu zyskała dodatkowe miejsca siedzące. Na widowni położona została także nowa posadzka  wykonana z tworzyw sztucznych, pomalowano ściany oraz sufity. Ściany zostały także częściowo obłożone perforowanymi panelami ściennymi, a sufit został wypełniony aluminiową podwieszaną konstrukcją  ażurową.  Schody na antresolę zostały przebudowane i obłożone okładziną dywanową , zamontowana została także balustrada ze stali nierdzewnej. Na antresoli zostały wykonane magazyny na rekwizyty teatralne i instrumenty muzyczne. Wykonano nową instalację wentylacji mechanicznej i klimatyzacji oraz przebudowano instalację elektryczną, wodną oraz centralnego ogrzewania. Przebudowano również toalety w piwnicy.  Prace zakończono 17 listopada 2017r.

Scroll Up Skip to content