Menu Zamknij

Jubileusze par małżeńskich

20 maja 2026 roku w Gminie Osiek odbyła się wyjątkowa uroczystość jubileuszy małżeńskich. Pary, które w 1975 roku zawarły związek małżeński, odebrały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Medale wręczył Wójt Gminy Osiek Marek Jasiński w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Osiek Małgorzaty Bańdur oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanny Luranc.
Wójt Gminy Osiek Marek Jasiński złożył jubilatom życzenia kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, spokoju i wzajemnej miłości oraz podziękował za ich wkład w rozwój lokalnej społeczności, wychowanie kolejnych pokoleń oraz pielęgnowanie tradycji rodzinnych.
Była to piękna okazja do podkreślenia wartości trwałej miłości, wzajemnego szacunku i rodzinnych więzi.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 21 par, jedna para obchodziła 60-lecie, natomiast dwie pary 65-lecie wspólnego życia.

Jubilaci obchodzący 50-lecie pożycia małżeńskiego:
Irena i Józef Baścik,
Dorota i Adam Brańka,
Maria i Kazimierz Domasik,
Stanisława i Jan Heród,
Helena i Józef Kasperek,
Bernadeta i Adam Kawczak,
Wanda i Tadeusz Kolasa,
Rozalia i Stanisław Kusak,
Janina i Czesław Luranc,
Maria i Józef Matuła,
Barbara i Stanisław Mirocha,
Irena i Jan Muś,
Teresa i Ludwik Nowak,
Jadwiga i Marek Patyna,
Maria i Antoni Poźniak,
Zofia i Jan Rusin,
Maria i Krzysztof Szkot,
Krystyna i Zdzisław Tlałka,
Elżbieta i Roman Trojak,
Bernadeta i Kazimierz Żmuda,
Maria i Józef Żurek.

Jubilaci obchodzący 60-lecie pożycia małżeńskiego:
Maria i Stanisław Baścik.

Jubilaci obchodzący 65-lecie pożycia małżeńskiego:
Aniela i Władysław Tobiczyk,
Barbara i Józef Bujarek.

foto. Sylwia Jończy Fotografia

Scroll Up Skip to content