Portal
Panie z KGW Głębowice mają się z czego cieszyć!

Na tydzień przed Wielkanocą Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich pod opieką prezes Czesławy Wojewodzic zorganizowało Konkurs Potraw Regionalnych. Kilkuset zaproszonych gości i miłośników Stowarzyszenia miało okazję degustować przygotowane przez Koła potrawy. Tak jak w poprzednim roku, konkurs odbył się w przepięknej Baciarskiej Chacie, będącej częścią kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Kocierz.

W trakcie sobotniego wieczoru oprócz konkursu głównego na najpiękniejszy stół wielkanocny odbyło się wiele konkursów dodatkowych - w tym konkurs na najładniejsze stroiki wielkanocne, palmy, koszyczki ze święconką i nalewkę - wino babuni. Jak zaznaczyła prezes, najładniejsze palmy zostaną wystawione w konkursie palm w kaplicy na Groniu Jana Pawła II w Niedzielę Wielkanocną. Specjalnie powołane jury oceniało estetykę stołu, dobór potraw, walory smakowe i danie główne „jajko na różne sposoby". Gminę Osiek reprezentowali wójt Jerzy Mieszczak, który wręczając dyplom i obraz p. Czesławie Wojewodzic, podziękował za wieloletnią współpracę i życzył Stowarzyszeniu dalszych sukcesów, życzenia złożył też wicewójt Marek Jasiński i przewodniczący Rady Gminy Jerzy Czerny.

Celem sobotniego konkursu była popularyzacja regionalnych potraw wielkanocnych, powrót do tradycji kuchni i promocja ziemi wadowickiej i oświęcimskiej. W konkursie udział wzięły też tradycyjnie panie z KGW Głębowice. Stół prezentowały panie Maria Sala i Ewa Blarowska. Nagrody dla pań z Głębowic za: „Rozkosz podniebienia”, czyli malinówkę – I miejsce, koszyk wielkanocny – I miejsce, stroik świąteczny– II miejsce oraz stół wielkanocny – I miejsce. Gratulacje dla KGW Głębowice złożyli obecni na uroczystości włodarze Osieka.

Potrawy przygotowywały: Helena Matyjasik, Maria Sala, Maria Leśniak, Ewa Blarowska, Aleksandra Leśniak, Maria Kasperek, Zenobia Kowalska, Edyta Matyjasik-Kulig, Celina Jasińska, Wiesława Górkiewicz i Anna Rafacz.

 GALERIA ZDJĘĆ

Rozalia Ćwiertnia