Portal
Tego jeszcze w Osieku nie było

W niedzielę 25 lutego do Osieka zjechali miłośnicy zimnych kąpieli, temperatura powietrza o godzinie dwunastej w południe wynosiła bagatela, dziesięć stopni poniżej zera. We wspólnym morsowaniu na terenie Molo Resort udział wzięło ponad 100 osób. Nie zabrakło również publiczności, która oklaskami nagradzała każde wejście do przerębli Jeziora Beskidzkiego.  (Pracownicy resortu trzy dni kuli lód grubości blisko 12 cm, żeby dostać się do wody).

Morsowali mężczyźni, kobiety, nie zabrakło również młodzieży. Najmłodsza uczestniczka miała 13 lat, natomiast najstarszy uczestnik miał lat 80–dodaje p. Szczerbowski, właściciel Dorian Fitness Club z Kęt, organizator osieckiego wydarzenia. Byli i tacy którzy morsowali pierwszy raz, to ci tak zwani wolni strzelcy, przyjechali ze śląska i gminy Mucharz."Chodźcie do nas", zachęcali kąpielowicze publiczność, która nie szczędziła braw i podziwu.

Miłośnicy morsowania i przyjaciele Fitness Club Dorian morsują minimum dwa razy w tygodniu. -Nie mamy żadnych ograniczeń, chyba że sami w strachu przed zimnem czy niewiedzą blokujemy siebie. Morsowanie zyskuje coraz większą popularność. W Polsce funkcjonuje około 80 klubów, a na ogólnokrajowe zloty przyjeżdża nawet po 1000 osób. Zwolennicy kąpieli nawet przy niskich temperaturach, przekonują, że ten rodzaj aktywności hartuje tak samo organizm jak i charakter. W ten sposób propagują zdrowy styl życia.

Organizatorem lutowego wydarzenia w Osieku był Dorian Fitness Club z Kęt oraz Molo Resort w Osieku. Podziękowania dla gospodarzy Molo za wspaniałą organizację złożył p. Szczerbowski, właścicielce p. Beacie Klęczar i p. manager Ewelinie Sędziak, za to, że od powstania pomysłu obie panie dbały o każdy najmniejszy szczegół, aby impreza była na najwyższym poziomie i żeby wszyscy czuli się dobrze. Do podziękowań dołączyła  publiczność gromkimi brawami w ramach wdzięczności za niecodzienne widowisko. Na zakończenie dla morsujących wylosowane zostały nagrody. Nagrody były podwójne, zorganizowane przez Resort Molo i Klub Fitnes. Ochronę ratowniczą sprawowała grupa ratownicza Medical Staff miejskiego WOPR-u w Oświęcimiu. Zapraszamy już teraz na przyszłoroczną zimową kąpiel.

 GALERIA ZDJĘĆ

Rozalia Ćwiertnia