Portal

Fakty Oświęcim ogłaszają akcję zbiórki gier, które trafią do Domu Dziecka w Oświęcimiu, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach i Wioski Dziecięcej Maja w Rajsku.

Gry planszowe przechodzą obecnie swój renesans. Wiele osób, w miejsce wirtualnych, wybiera prawdziwych partnerów i gra z nimi twarzą w twarz. Gra jest także okazją do oderwania się od smartfona, tabletu, komputera i chwilą wytchnienia od Sieci.

Fakty Oświęcim wraz z firmą Palabras organizują zbiórkę gier planszowych, które posłużą dzieciom i młodzieży, która nie mieszka w rodzinnych domach. Przyjmujemy zarówno gry nowe, jak i używane. Oczywiście apelujemy, by nie były zniszczone i zdekompletowane.

Prosimy naszych czytelników, w tym także firmy i różne instytucje, by przemienili się w świętych Mikołajów. Wasze podarunki w postaci gier przekażemy placówkom przed świętami Bożego Narodzenia. Dlatego, jeśli chcecie zrobić młodym ludziom prezent pod choinkę, podarujcie im gry.

Podarunki można przynosić do firmy Palabras. Jej sklep mieści się przy ulicy Mickiewicza 6 w Oświęcimiu. Tam też można kupić gry. Każdy, kto zadeklaruje, że kupuje grę z przeznaczeniem dla dzieci i zostawi ją w sklepie, otrzyma rabat na ten zakup.

Drugim miejscem, gdzie można przynosić gry, jest, dzięki uprzejmości dyrektora Grzegorza Olszewskiego, Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu przy ulicy Olszewskiego 2. Planszowe podarunki prosimy pozostawiać na portierni.

Udział w zbiórce gier planszowych zadeklarowała również Magdalena Etmańska, zastępca dyrektora Planet Cinema w Oświęcimiu. Gry można zostawiać w kasach kina, mieszczącego się w galerii handlowej Niwa przy ulicy Powstańców Śląskich 1.

Gry przyjmujemy do 16 grudnia.